Isäni on marttyyri
Kolumbiassa valtaosa mieltää itsensä kristityksi. Silti maassa uhkaillaan ja jopa surmataan vaikutusvaltaisia kristittyjä ja seurakuntien johtajia. Tutustumme Danielaan ja Sebastianiin, jonka pastori-isän rikolliset tappoivat.
Open Doors - Kristittyjen vainot tänään
2. kausi. Mikä on vainotun seurakunnan tilanne eri puolilla maailmaa? Vierailemme muun muassa Intiassa, Lähi-idässä ja Afrikassa. Annamme ajankohtaisen, kattavan ja inspiroivan kuvan vainotun seurakunnan haasteista ja myös onnistumisista. Samalla kutsumme yhteiseen rukoukseen vainottujen kristittyjen kanssa.
1. kausi. Mikä on vainotun seurakunnan tilanne eri puolilla maailmaa? Vierailemme muun muassa Irakissa, Syyriassa, Kiinassa, Intiassa ja Afrikassa. Annamme ajankohtaisen, kattavan ja inspiroivan kuvan vainotun seurakunnan haasteista ja myös onnistumisista. Kutsumme katsojia rukoilemaan vainottujen kristittyjen puolesta ja heidän kanssaan.
- Ensilähetys: helmikuu 21, 2021, Taivas TV7
- Jaksonumero: 24
- Kesto: 15 min
- Puhutut kielet:
- englanti, suomi
- Tekstitykset:
- suomi
Mitä voin tehdä?
Tue säännöllisesti tai kertalahjoituksella
Rukoile & Levitä sanomaa.
Voit rukoilla puolestamme ja kertoa meistä kaverille esim. sosiaalisessa mediassa.
Oletko ohjelmantekijä?
Onko sinulla valmista ohjelmaa? Kerro ja näytä meille millaista sisältöä tarjoaisit.
Ota yhteyttä kanavatuottajaan.